Yo mirko! Dawno mnie na tym…

Yo mirko!
Dawno mnie na tym elitarnym portalu nie było, ale no gdzieś muszę wylać moje wkurwienie…
Działam sobie w takim jednym stowarzyszeniu i jak co roku trzeba wypełnić CIT-8. O ile jeszcze w tamtym roku dało się to zrobić w formie papierowej – co i tak w XXI wieku godzi w rozum i godność człowieczą, tak w tym już tylko elektronicznie…

O JASNY CHUJ JAK TE eDeklaracje SĄ ZJEBANE. JAKBY MNIE NA DŁUGOŚĆ RĘKI DOPUŚCILI DO TYCH DEBILI CO TO PRZYKLEPNĘLI TO BYM ZAJEBAŁ (╯°□°)╯︵ ┻━┻

Chciało Ci się kurwo coś zrobić społecznie, a może prywaciarzem wyzyskiwaczem jesteś? Masz nam napisać ile pieniędzy zarobiłeś bo na 500+ małym dzieciom trzeba!

Oto krótki tutorial rozliczania CIT-8 w XXI wieku, Polska, Europa, Układ Słoneczny – rok A.D. 2019

1. Dowiadujesz się że w tym roku tylko przez internet – spox, wreszcie idą z duchem czasu

2. Czytasz że musisz wypełnić formularz CIT-8
wchodzisz na tę stronę i kurwa to są formularze pdf (╥﹏╥)

Już na górze strony wita Cię towarzyszu-obywatelu informacja:

Przeglądarki Mozilla Firefox i Google Chrome używają domyślnie wbudowanych przeglądarek plików PDF, które niepoprawnie wyświetlają formularze interaktywne. […]
Natomiast przeglądarka Edge nie obsługuje wtyczek Acrobat/Reader, a co za tym idzie wyświetlanie formularzy nie jest możliwe.

W skrócie:

Przez przeglądarkę chuja zrobisz! Mamy XXI wiek – pobierz Adobe Reader

3*Jesteś Linuksiarzem – Adobe dawno temu wydawało ten swój zjebany czytnik pdfów na Linuksa, od lat nie wydaje, kombinuj z wine, albo rób maszynę wirtualną…

4. W końcu odpalasz ten skurwiały- jedyny prawilny i namaszczony przez ministra finansów Adobe Reader który aktualizuje się chyba codziennie, ma nawalone jakichś pasków i innych cudów chuj wie po co, wypełniasz na chybił trafił te pytania typu:

czy podatnikowi przysługuje zniżka przewidywana w ustawie z dnia 3 czerwca 1945 art. 6 $2 -11-16 XYZ w brzmieniu z dnia 14 marca 1987 o którym mowa w punkcie 8a, 3c, 4e….
Jak zaczniesz te ustawy czytać, to i tak jest pierdylion odnośników do kolejnych odnośników i i tak nic z tego nie wiadomo

5. Kończysz wypełniać. Stowarzyszenie w tym roku prawie nie działało. Najebane zysku 140zł ze składek członkowskich – bogactwo cześć główna.

6. Witaj w nowoczesnym świecie ministerstwa finansów… Jak to wysłać?
A no – prościzna. Pobierasz wtyczkę do jedynego prawilnego Adobe Readera stąd

Tu 41-stronicowa instrukcja jak z tego gówna korzystać(polecam zwrócić uwagę na jakże wysoką jakość screenów w niej zamieszczonych – full profesjonalizm – za Twoje i moje pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
https://www.podatki.gov.pl/media/3029/instrukcja-korzystania-z-formularzy-interaktywnych-pdf.pdf

Oczywiście inne systemy niż windows nie istnieją, mobilne też…

7. Dochodzisz do momentu autoryzacji….

Podpis cyfrowy poproszem

8. Gurwa nie posiadam, co teras?

Jak piszą tutaj: https://publicystyka.ngo.pl/cit-8-w-2019-r-wszystkie-ngo-skladaja-elektronicznie

Obecnie do wysyłania CIT-8 w formie elektronicznej konieczny jest kwalifikowany podpis elektroniczny. Koszt „wyrobienia” takiego podpisu to ok. 300 zł, plus ewentualne opłaty za przedłużenie jego ważności w kolejnych latach.

O wysłanie elektronicznego CIT można też poprosić biuro księgowe (zlecić). Przy wysyłce jednej deklaracji koszty będę mniejsze niż przy wykupieniu podpisu.

Punktu 9 nie ma, bo pierdolnąłeś tym wszystkim i idziesz się pożalić na mirko.

Noż do chuja Wacława! Jak w tym kraju ma być dobrze. Jakiś Januszex jebnął system w przestarzałej technologii za publiczne pieniądze.
Teraz byle koło gospodyń wiejskich ma mieć płatny cyfrowy podpis, który w tak małej skali spokojnie może przekraczać roczny dochód takiej organizacji. Jak taka Grażyna ma sobie niby z tym poradzić? Po chuj robić cokolwiek zgodnie z prawem?

Jak kurwa to jest możliwe że w czasach formularzy HTML, połączeń SSL, blockchaina państwowa instytucja wykorzystuje jakieś zamknięte przestarzałe gówno za które zapłacił podatnik, i na koniec jeśli nie korzysta z windowsa, to właściwie nie ma możliwości złożyć swemu panu deklaracji ile śmiał zarobić?
Wyobrażacie sobie że na przykład w banku mówią Wam, że nie – nie będziesz Pan miał dostępu do konta z telefonu, tylko przez Adobe Reader z 3 pluginami – dla bezpieczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przepraszam za wulgaryzmy, ale musiałem gdzieś to z siebie wylać… Jeśli istnieje jakaś organizacja, ruch, który walczy o Godność i Rozum Człowieczą rozwiązań za publiczne pieniądze w tym kraju, to chętnie wesprę.

Tak na uspokojenie daję link, gdzie można przeczytać jak wygląda e-państwo w cywilizowanych krajach:
https://medium.com/@PhilippeThevoz/diving-into-a-digital-country-e-estonia-af561925c95e

#pit #cit #buldupy #zalesie #oswiadczenie #linux #windows #finanse #rachunkowosc #japierdole #kurwamac