Mirki, z racji tego, że…

Mirki, z racji tego, że zakończyłam swoją 4,5 letnią zaoczną edukacje na #studbaza, to postanowiłam podsumować koszt tego turnusu.

Miasto, w którym studiowałam to #poznan. Dojazd autem to około 90km. Ja dojeżdżałam pociągiem, ale z racji, że stacja kolejowa jest 20km od mojego miasta to na #pkp i tak jeździłam autem. Nikt z mojej okolicy nie jeździł na studia w takich terminach jak ja, dlatego też nie dało się podzielić kosztów, a nawet jeśli to cenię sobie niezależność i ciężko byłoby mi się dostosować się do innych pasażerów. Kierunki studiów to: #zarzadzanie i #logistyka ( tak wiem gówno-kierunki). W zawodzie pracuje w połowie – co to znaczy w połowie? Ano to znaczy, że nie pracuje bezpośrednio w dziale, ale mam bezpośrednią ścisłość ze wszystkimi procesami od strony zarządzania i logistyki (przedsiębiorstwo produkcyjne here).

Czyli łączny koszt 4,5 letniej edukacji to w przybliżeniu25k. A wydaje mi się, że mimo wszystko było tego więcej.

Na temat poziomu szkolnictwa wyższego nie będę się wypowiadała, bo mój żenadometr tego nie wytrzyma. Nie żałuje, chociaż nie jestem zadowolona z efektu w 100%, głównie dlatego, że idąc na studia II stopnia w kierunku, z którym na poprzednich studiach nie miałam wiele wspólnego (jest sporo materiałów do nadrobienia a nikogo nie obchodzi, że nie wiesz). Mam jednak nadzieje, że jak zacznę pracować ściśle w zawodzie to zmienię zdanie.

Jak moje wykształcenie przekłada się na moje zarobki? W tej firmie, w której obecnie pracuje nijak i nigdy nie miało ono znaczenia, dlatego czas na duże zmiany! 🙂

Z farcikiem Miraski, udanego długiego weekendu ʕ•ᴥ•ʔ

#pracbaza #studia #studiazaoczne #finanse