Przykład tego, że ciężką…

Przykład tego, że ciężką pracą można osiągnąć wszystko.

Bogdan Szewczyk to właściciel i dyrektor generalny Fabryki Mebli 'Bodzio’, która w 1985 roku powstała w Goszczu pod Twardogórą i dziś jest jednym z największych producentów mebli w Polsce. W 1994 roku otworzył fabrykę o powierzchni ponad 60 tys. m kw., wybudowaną od podstaw, wyłącznie ze środków własnych. Od 1997 eksportuje do 20 krajów Europy.
Znajdował się w TOP:
100 Najbogatszych Polaków 2014
100 Najbogatszych Polaków 2015
100 Najbogatszych Polaków 2017

W 2010 r. fabryka uzyskała 246 mln zł przychodów i 31,5 mln zł zysku netto. Rok temu Bodzio miał 200 sklepów, dziś już 300.

Szewczyk przyznaje, że od zawsze pasjonował się meblarstwem i był przekonany, że to będzie dla niego najlepszy sposób na realizację zawodowych ambicji. – Mój pierwszy biznes uruchomiłem w latach 80., właśnie w branży meblowej. Na początku sam zajmowałem się niemal wszystkim – od wykonania stołu czy kanapy, po logistykę i zarządzanie. Do dziś lubię projektować meble, to moje hobby. Oprócz dużej satysfakcji z prowadzenia firmy, najbardziej dumny jestem z tego, że wszystko to udało mi się zbudować od podstaw, bez pomocy z zewnątrz.

Fabryka Mebli BODZIO
Rozpoczęła swoją działalność w 1985 roku. Jest ona klasyczną spółką rodzinną opartą na polskim kapitale. Obecnie jest to jeden z największych producentów mebli w kraju.
Założycielem przedsiębiorstwa oraz jego Dyrektorem Generalnym jest Bogdan Szewczyk. Do ścisłego kierownictwa firmy należą także jego żona Iwona oraz pięcioro dzieci: Aleksandra, Anna, Justyna, Monika i Grzegorz.
Obecnie Fabryka zajmuje ponad 100.000 m2 powierzchni użytkowej, dysponując siecią ponad 320 salonów meblowych na terenie Polski i zatrudnia ponad 2350 branżowych specjalistów. Średnia dzienna wielkość produkcji to ponad 1000 gotowych kompletów mebli. Sieć dystrybucji mebli obsługiwana jest przez flotę 300 pojazdów dostawczych.
Przedmiotem działalności Fabryki jest produkcja i sprzedaż szerokiej gamy mebli kuchennych, mebli pokojowych, sypialnianych, biurowych, hotelowych
oraz tapicerowanych.

W ofercie tej znajduje się specjalna propozycja skierowana do hoteli oraz pensjonatów. Produkty z logo BODZIO to nowoczesność, oryginalny design oraz walory użytkowe, które decydują o ich wielkiej popularności wśród klientów.

Przedsiębiorstwo jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień jak chociażby:

„Przedsiębiorca Roku 2008” (statuetka),
„Jakość roku 2009” – nagroda specjalna,
„Oleśnicki Sukces Gospodarczy”,
„Dolnośląski Gryf” (statuetka),
„Laur Konsumenta 2008”,
„Solidny Pracodawca Branży Meblarskiej 2009”,
„Przedsiębiorca Roku 2008” (dyplom),
„Gazele Biznesu”,
„Przedsiębiorca Roku 2007”,
„Solidna Firma 2006” – złoty certyfikat,
„Biała Lista – Solidna Firma 2005”,
„Dobra Firma 2006”,
„Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy 2010”,
„Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”,
„Najwyższa Jakość Quality International 2010” (produkt najwyższej jakości – Grupa Mebli GRENADA), a także wiele innych, równie cennych dowodów uznania dla działalności Fabryki.

W latach 2007 oraz 2008 Bogdan Szewczyk znalazł się w gronie laureatów prestiżowego międzynarodowego konkursu „Przedsiębiorca Roku”, organizowanego przez Ernst & Young, otrzymując nagrodę specjalną za „konsekwentną i skuteczną realizację przyjętego modelu biznesowego”.
Wyróżnienie to obrazuje nie tylko zdolności menedżerskie dyrektora generalnego, ale także poziom rozwoju przedsiębiorstwa i jego pozycję na rynku.

Fabryka mebli BODZIO w ścisłym gronie 20 najlepszych firm w Polsce.

Dziennik Rzeczpospolita wyróżnił przedsiębiorstwo tytułem Dobra Firma, zaliczając je tym samym do grupy najlepiej rozwijających się firm w Polsce. Spośród 2000 kandydatów kapituła konkursu doceniała tylko te podmioty, które wykazały się między innymi: ponadprzeciętnymi zdolnościami rozwoju, dobrą kondycją finansową, wysokim stopniem rentowności, zauważalną dynamiką wzrostu zatrudnienia, a także odpowiednio dużym wskaźnikiem nakładów na inwestycje.

pokaż spoiler #ciekawostki #finanse #meble #pieniadze #praca